آموزش هدایت آدرس سایت از http به https

با توجه به اثر مثبت پروتکل https در سئو سایت، ممکن است بخواهید از این مزیت در افزایش رتبه‌ی سایت خود در گوگل استفاده کنید. همچنین استفاده از پروتکل https می‌تواند امنیت اطلاعات ارسالی و دریافتی کاربران را افزایش دهد.

سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس و جوملا به صورت پیش‌فرض کنترلی روی پروتکل http یا https سایت ندارند و اگر کاربران شما، سایت را روی پروتکل رمزنشده http باز کنند، محتوای سایت بدون مشکل به آنان نمایش داده می‌شود.

در ادامه قطعه کدی که کار هدایت( ریدایرکت ) کاربران از آدرس http به https را با استفاده از دستورات htaccess به انجام می‌رساند را برای شما آماده‌سازی کردیم.

انجام انتقال یا Redirect با استفاده از روش‌های متعددی قابل انجام است. روشی که در ادامه آن را مشاهده می‌کنید، کلی‌ترین روش ممکن است که روی هر سایت و با هر نشانی قابل استفاده است.

قطعه کد بالا را در ابتدای فایل htaccess سایت خود درج نمایید. این کد بررسی می‌کند که آیا کاربر از طریق پورت ۸۰( مربوط به پروتکل http ) به سایت متصل شده است یا خیر، در صورت مثبت بودن پاسخ، وی را به آدرس https سایت درخواست شده هدایت می‌کند.

این کد توانایی دارد روی هاست‌هایی که با چند دامنه یا زیردامنه‌ی مختلف نصب شده‌اند نیز به صورت عمومی و به درستی کار کند.

لازم به ذکر است این کد تنها در صورتی قابل استفاده است که سایت شما قبلا به صورت https قابل دسترسی باشد و اگر مراحل لازم در جهت ایمن کردن سایت شامل تهیه کردن کلید رمزنگاری و نصب آن روی سایت را به انجام نرسانده باشید، این کد قابل استفاده نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان تلفنی
۶۵ ۸۹ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱
۹۱ ۸۴ ۹۶ ۸۸ - ۰۲۱